KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16541007
nr 1654 1007
Wiktor Korecki
(1890-1980), Polen
Oljemålning, Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 61x92 cm, yttermått inklusive ram: 75x105 cm
Wiktor Korecki, målare född 1890, död 1980.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.600 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 20:35:46
7.000 kr
7.200 kr
7.400 kr
- Klassiska
28 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska